Nytt möte med Vänerkantens framtid

Igår var det möte med Vänerkantens framtid där vi jobbade vidare med Lokala Utvecklingsplanen. Det skapades arbetsgrupper som ska träffas inom kort för att var för sig diskutera hur de ska arbeta inom dessa områden:

Service

Samverkan/Information och Marknadsföring

Näringsliv/Infrastruktur

Du kan läsa utvecklingsplanen i PDF-format genom att klicka på länken nedan:

Lokal Utvecklingsplan – Vänerkanten Slutversion

På sista sidan finns kontaktuppgifter om du vill vara med och påverka bygdens framtid i någon av arbetsgrupperna. Du kanske har något annat som du vill ska lyftas fram, inga problem – finns bara vilja och intresse kan nya arbetsgrupper skapas för att utveckla vår bygd.

 

lansstyrelsen-varmland-logo hela-sverige-ska-leva-varmland europeiska-jordbrfonden-logo